Nawigacja

Język angielski

Games

 

Flashcards games- gry z użyciem kart obrazkowych

Pass and Say - Podaj i powiedz

Dzieci siadają w kole. nauczyciel nazywa obrazek znajdujący się na karcie i podaje dale kartę, dzieci siedzące w kole nazywaja obrazek. Przy dużych grupach mogą krążyć równocześnie dwa lub trzy obrazki.

Musical Circle Pass

Dzieci siadają w kole. Nauczyciel daje co trzeciemu dziecku kartę obrazkową i następnie odtwarza muzykę. W czasie muzyki dzieci podają sobie w kole karty obrazkowe. Nauczyciel zatrzymuje muzykę. Dzieci które mają karty obrazkowe nazywają znajdujące się na nich obrazki.

Jump and Say - podskocz i powiedz

Układamy karty w rzędzie na podłodze. Wybrane dziecko skacze obok kart i nazywa obrazki, które się na nich znajdują. W przypadku starszych dzieci można podzielić dzieci na dwie grupy i przeprowadzić to zajęcie jako konkurs. Wygrywa ta grupa, która szybciej nazwie wszystkie obrazki.

Lip Reading - czytanie z ruchu warg.

Nauczyciel trzyma kartę obrazkową tak aby tylko on widział obrazek, wypowiada po cichu słowo, jeżeli dzieci zgadną o jakie słowo chodzi, pokazuje im obrazek.

 

Fast Flash- szybki ruch

Nauczyciel układa karty obrazkowe przed sobą obrazkiem do podłogi, szybko podnosi kartę i pokazuje dzieciom obrazek na krótką chwilę. Zadaniem dzieci jest nazwać obrazek znajdujący się na karcie. Aby uatrakcyjnić grę nauczyciel może pokazywać karty na różne sposoby ( podnosić je nad głowę, przesuwać z boku na bok)

Quiet and Loud - cicho i głośno

Nauczyciel kładzie kartę na podłodze przed sobą i szeptem nazywa znajdujący się na niej obrazek. Następnie podnosi nieco kartę i cicho wypowiada słowo, podnosi kartę obrazkową nieco wyżej i mówi nieco głośniej, następnie podnosi kartę nad głowę i mówi bardzo głośno.

Under Over- Nad i pod

Nauczyciel prosi dzieci aby ustawiły się w rzędzie. Pierwsze dziecko nazywa obrazek znajdujący się na karcie obrazkowej i podaje ją nad głową dziecku stojącemu za nim. Drugie dziecko nazywa obrazek znajdujący się na karcie i podaje ją kolejnemu dziecku między swoimi nogami.

Duel - pojedynek

Nauczyciel prosi dwoje dzieci aby ustawiły się do siebie plecami. wręcza im dwie karty obrazkowe, które dzieci trzymają obrazkiem na zewnątrz. nauczyciel prosi dzieci aby odeszły od siebie trzy kroki, następnie odwróciły się do siebie i nazwały obrazek, który ma "przeciwnik"

 

Say It Fast, Say It Slow, Say It High, Say It Low - powiedz to szybko, powiedz to wolno, powiedz to wysokim głosem, powiedz to niskim głosem

Nauczyciel nazywa obrazki na kartach obrazkowych wolno, szybko, wysokim i niskim głose, Dzieci powtarzają słowa  w ten sam sposób.

 

Musical Chairs - muzyczne krzesła

Nauczyciel układa krzesła w kole siedzeniami na zewnątrz. Przy pomocy taśmy klejącej przykleja obrazki na podłodze pod krzesłami.. Dzieci stają w kole naokoło krzeseł. Nauczyciel odtwarza muzykę, dzieci chodzą naokoło krzeseł. Nauczyciel zatrzymuje muzykę, dzieci siadają na najblizszym krzesle i nazywają obrazek przyporzadkowany do danego krzesła.Nauczyciel może dodatkowo prosić dzieci aby  w różny sposob okrążały krzesła:chodziły, skakały, chodziły na palcach, biegały, pływały.

Slap the Board/Floor - klepnij w podłogę, tablicę.

Nauczyciel umieszczakarty obrazkowe  na podłodze lub tablicy (w zasięgu rąk dzieci). Wybiera dziecko lub dwoje i nazywa jeden z obrazków. Zadaniem dzieci jest klepnąć w dany obrazek.

 

Memory. Potrzebne materiały: pary kart z takim samym obrazkiem (dowolna tematyka). Można zastosować praktycznie z każdym tematem. Potrzebne są pary kart przedstawiające ten sam obrazek. Karty tasujemy i rozkładamy na dywanie obrazkiem do dołu. Zadaniem dziecka jest odkryć najpierw jedną kartę, a następnie spróbować odkryć do niej parę. Jeżeli się to uda, dziecko nazywa obrazek w języku angielskim i zatrzymuje parę kart. Jeżeli nie - obie karty należy odłożyć obrazkiem do dołu dokładnie w to samo miejsce. Zadaniem pozostałych dzieci jest obserwować i zapamiętywać położenie kart i starać się zdobyć parę. Opcjonalnie na koniec gry można przeliczyć ile par dzieci zdobyły.

Domino. Potrzebne materiały: karty do domino (zamiast klasycznych kropek znajdują się na nich obrazki z dowolnej tematyki). Należy odwrócić wszystkie karty obrazkami do dołu do dołu i wymieszać. Następnie dzieci losują po jednej karcie. Pozostałe karty pozostają na dywanie z obrazkami odwróconymi do dołu. Pierwsze dziecko odwraca kartę i nazywa znajdujące się na niej obrazki, a pozostali gracze dokładają kolejno karty o ile znajduje się na nich pasujący obrazek. Tworzy się rząd kart z pasującymi do siebie obrazkami. Jeżeli wypada kolej na dziecko, które już nie ma karty, bierze ono kolejną kartę leżącą na dywanie i jeżeli znajduje się na niej pasujący obrazek dokłada ją do ułożonego rzędu kart. Gra kończy się po wykorzystaniu wszystkich kart. Bardzo ważne jest aby dzieci za każdym razem nazywały obrazki, które znajdują się na kartach. 

Koło fortuny. Potrzebne materiały: koło fortuny z obrazkami z dowolnej tematyki. Wyznaczone dzieci kręcą kołem. Nazywają obrazek , który "wypada" na kole.

Kostka. Potrzebne materiały: duża kostka z kieszonkami do wkładanie obrazków z dowolną tematyką. Wyznaczone dzieci rzucają kostkę i nazywają w języku angielskim obrazek, który "wypadł".

KaBOOM.

Potrzebne materiały: pocięte paski, gdzie na końcu pasków znajdują się obrazki (oczywiście słówek, które dzieci już wcześniej poznały), dodatkowo dokładamy paski z rysunkiem bomby, bądź słowa kaBOOM.

Paski wkładamy do pojemnika obrazkiem w dół, tak żeby były nie widoczne dla dzieci.

Dziecko losuje obrazek, jeżeli zna odpowiada i zabiera kartkę i ma możliwość losowania kolejnej kartki, jeżeli nie zna odpowiedzi odkłada kartkę z powrotem do pojemnika

Pojemnik krąży od dziecka do dziecka

Jeżeli dziecko wylosuje kartkę kaBOOM/bomba niestety oddaje wszystkie zgromadzone przez siebie kartki do pojemnika.

 

Change the place. Potrzebne materiały: obrazki. – możemy wykorzystać do tego obrazki (oczywiście dzieci muszą znać słówka), zabawa polega na tym że wymieniamy dwa słówka, dzieci które mają daną rzecz, wstają i zmieniają miejsce – "Change the place !"

 

What is missing? Rozkładamy obrazki, zabawki lub przemioty codziennego użytku na dywanie, nazywamy je po angielsku. Prosimy dzieci aby uważnie przyjrzały się i zapamiętały co leży na dywanie. Następnie prosimy aby dzieci zamknęły oczy- "Close your eyes, please". Zabieramy jedną rzecz. Prosimy aby dzieci otworzyły oczy - "Open your eyes, please" i nazwały po angielsku rzecz, której brakje- "What is missing?" .Grę kontynuujemy pozwalając dzieciom odgrywać rolę nauczyciela. Można również zastosować wersję z magicznym kocem, pod którym chowamy przedmioty. Potrzebne materiały: obrazki, zabawki, przedmioty codziennego użytku, opcjonalnie kocyk.

What is missing (body parts). Potrzebne materiały: tablica, marker. Nauczyciel mówi uczniom po polsku, że narysuje na tablicy kilka twarzy. Dzieci mają powiedzieć, czego brakuje na rysunku. N-l rysuje twarz bez nosa. Pyta: What’s missing? Dzieci odpowiadają: nose. Powtarza zabawę, rysując twarze, którym brakuje innych elementów.

I have...,  who has... ? Gra karciana sprawdzająca się u dzieci starszych oraz w małych grupach, zabawa polega na tym że każde dziecko ma kartę, i dzieci pytają siebie nawzajem: Dziecko 1: I have a dog, who has a cat ?  Dziecko 2: I have a cat, who has a fish ? itd. .. Tematyka dowolna. Potrzebne materiały : karty obrazkowe.

Guess the word. Na wybrany obrazek nakładamy kartę z wyciętą "dziurką od klucza". Zadaniem dzieci jest odgadniecie i nazwanie po angielsku obrazka na podstawie fragmentu widocznego przez "dziurkę od klucza". Potrzebne materiały : karty obrazkowe i karta z wyciętą "dziurką od klucza"

 

 

What is missing (body parts). Potrzebne materiały: tablica, marker. Nauczyciel mówi uczniom po polsku, że narysuje na tablicy kilka twarzy. Dzieci mają powiedzieć, czego brakuje na rysunku. N-l rysuje twarz bez nosa. Pyta: What’s missing? Dzieci odpowiadają: nose. Powtarza zabawę, rysując twarze, którym brakuje innych elementów.

Zabawa w kolory. Nauczyciel dzieli dzieci na grupy. Każdej z grup rozdaje piłeczki, po jednej z każdego koloru. Nauczyciel włącza muzykę, dzieci podaja pomiędzy sobą piłeczki. Kiedy muzyka ucichnie uczniowie przestają podawać sobie piłeczki. Nauczyciel podaje nazwę koloru. Uczniowie, którzy mają piłeczkę o odpowiednim kolorze wstają.Potrzebne materiały:piłeczki w różnych kolorach.

Zabawa w magnes. Potrzebne materiały: brakZabawę można przeprowadzić, gdy dzieci znają już nazwy części ciała. Dzieci dobierają się parami. Nauczyciel wydaje komendy, a dzieci dotykają się danymi częściami ciała, np.: Shoulder to shoulder; Knee to knee; Head to head; Arm to arm; itp.

 

What’s the time Mr Wolf? Potrzebne materiały: opcjonalnie maska wilka.Tę grę wykorzystujemy na przykład do powtórek liczebników. Może być wprowadzona, kiedy uczniowie są trochę zmęczeni i potrzebują ruchu. Jedna osoba „Wilk” wstaje jednym końcu klasy twarzą do ściany, a reszta klasy staje na drugim końcu. Uczniowie wołają: What’s the time Mr Wolf?, a wilk odpowiada np. It’s three o’clock. Uczniowie stawiają trzy małe kroczki., odliczając je głośno: one, two, three. Pytanie i odpowiedź są powtarzane, aż wilk słyszy glosy uczniów blisko siebie. Wtedy odwraca się i woła: It’s dinner time! i stara się złapać jednego ucznia. Za każdym razem inny uczeń zostaje wilkiem.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Niepubliczne Przedszkole Angielska Chatka
    I oddział ul. Begonii 4, Tychy
    II oddział Al. Bielska 85/2, Tychy
  • 693 374 734

Galeria zdjęć