Zajęcia doświadczalne

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają naturalną i spontaniczną chęć doświadczania i poznawania otaczającego je świata. Zadają dużo pytań i chętnie działają. Są chłonne jak gąbka. Wszystkiego chcą dotknąć, zobaczyć i spróbować. Tworzą definicje na miarę swojego rozumienia rzeczywistości, budują własne teorie.

Celem koła doświadczalnego „Mali odkrywcy” jest rozwijanie zainteresowań dzieci wykraczających poza program wychowania przedszkolnego, Podczas naszych spotkań dzieci tworzą mini laboratorium, w którym odbywają się będą eksperymenty i doświadczenia. Zajęcia odbywają się w starszej grupie raz w tygodniu.

Program podzielony jest na następujące doświadczenia i eksperymenty:

1.    Gorący wulkan

2.    Lampa wulkaniczna