Zajęcia teatralno recytatorskie z elementami języka angielskiego

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w formie kółka rozwijającego talenty.

Zgodnie z założeniami placówki ważnym zadaniem, jakie przedszkole ma do spełnienia, poza realizacją zadań edukacyjnych i wychowawczych określonych w Podstawie programowej wychowania przedszkolnego, jest rozwijanie kompetencji językowych swoich wychowanków poprzez różnorodne formy aktywności.

Kierując się takimi przesłankami realizujemy program teatralno recytatorski z elementami języka angielskiego jako element wspomagający ogólny rozwój dzieci we wszystkich sferach,  ze szczególnym uwzględnieniem edukacji językowej.

Zakładamy, że realizacja tego programu przyczyni się również do pełniejszego zaangażowania rodziców życie przedszkola i umożliwi prezentację zdolności dzieci w środowisku lokalnym.

Program zajęć w pierwszym semestrze obejmuje:

1. Little Red Riding Hood – Bajka o Czerwonym Kapturku, po polsku i po angielsku.

2.Wiersze dla dzieci, np. Koziołeczek", "Żuk" J. Brzechwy, "Kręć się  koło" H. Bechlerowej, "Kotek" J. Tuwima i wiele innych.

3. Wiersze do ćwiczeń dykcyjnych autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich.

Ponadto w trakcie kółka realizować będziemy:

• Zabawy naśladowcze

• Zabawy tematyczne

• Zabawy z elementem dramy i pantomimy

• Improwizację

• Inscenizowanie ruchem wierszy, piosenek, bajek, opowiadań, baśni, również z elementami języka angielskiego

• Udział dzieci w teatrzykach

• Ćwiczenia dykcji, mimiki, ruchowe

• Gra aktorska, prace plastyczne (projektowanie i udział w tworzeniu scenografii, kostiumów, zaproszeń, plakatów, itp.)