Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że na stronie Miejskiego Centrum Oświaty pojawiła się aktualizacja :
Przedszkola – Zasady rekrutacji na okres wakacyjny w 2020 r. w okresie epidemii wirusa SARS-COV-2
O przyjęcie do przedszkola na okres wakacyjny w okresie epidemii - miesiące lipiec i sierpień 2020 roku mogą ubiegać się dzieci w wieku 3 – 6 lat zamieszkałe na terenie Miasta Tychy.
Mając na uwadze ograniczoną liczbę miejsc w placówkach przedszkolnych, wynikającą z wprowadzonego reżimu sanitarnego, w pierwszej kolejności do przedszkoli działających w okresie wakacyjnym będą przyjmowane dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2019/2020 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tychy oraz wybranych przedszkoli niepublicznych, realizujących dla Miasta Tychy zadanie publiczne z zakresu prawa do wychowania przedszkolnego.
Jednocześnie przypominamy, że nasze przedszkole jest zamknięte w okresie od 10-21.08.2020 na okres remontu.
REKRUTACJA WAKACJE
Drodzy Rodzice,
w załączeniu znajdziecie Państwo informację oraz wzór wniosku do rekrutacji na dyżur wakacyjny przedszkoli w roku szkolnym 2019/2020.
Rekrutacja prowadzona jest w terminie od 01 czerwca do 08 czerwca 2020 r.
Na stronie Tyskiego Portalu Oświatowego w zakładce Rekrutacje/Przedszkola/ Przedszkola-Wakacje będą również zamieszczone informacje przesłane Państwu oraz wzór wniosku i oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.
INFORMACJA_PRZEDSZKOLA_REKRUTACJA_Wakacje_2020.doc
WNIOSEK_rekrutacja_przedszkola_dyzur_wakacyjny_2020_.pdf
Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka.pdf
Prosimy o dostarczenie dokumentów do odpowiednich oddziałów przedszkola.
Załącznik nr 2 do zarządzenia dyrektora 3/2019-2020
PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „ANGIELSKA CHATKA” W TYCHACH
OD 18 MAJA 2020 r.
( W CZASIE TRWANIA REŻIMU SANITARNEGO)
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.u. z 2020r.,poz 493)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 492)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczania funkcjonowania jednostek systemu oświaty w z związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Wytyczne Przeciwepidemiczne GIS z dnia 30 kwietnia 2020r. dla przedszkoli , oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
I. ORGANIZACJA OPIEKI W PRZEDSZKOLU
1. Jedna grupa liczy 12 dzieci i przebywa w wyznaczonej, stałej sali, a do grupy przyporządkowani są ci sami opiekunowie, którzy powinni zachować dystans społeczny między sobą min. 1,5 m.( każda grupa pracuje w godzinach 7.00-17.00).
2. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci z przedszkola muszą zachować dystans społeczny do pracowników, jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
3. Wejść do przedszkola można tylko i wyłącznie po otwarciu drzwi przez pracownika placówki, używając wcześniej dzwonka. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do wyznaczonej przestrzeni wspólnej przedszkola z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem na 15 m2..
Do sali przedszkolnej dziecko zaprowadza wyznaczony do tego celu Pracownik, rodzice nie mogą wchodzić tam razem z dzieckiem.
4. Rodzic wyraża pisemną zgodę na bezdotykowy pomiar swojej temperatury przy przyprowadzeniu i odbiorze dziecka z placówki, jak również na bezdotykowy pomiar temperatury swojego dziecka w placówce (mierzenie temperatury odbywać się będzie przy przyprowadzaniu dziecka do przedszkola, jak i w ciągu dnia). Pomiaru dokonuje pracownik przedszkola za pomocą termometru elektronicznego.
5. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, gorączki). W przypadku występowania wskazanych objawów dziecko nie zostanie wpuszczone do placówki i rodzic będzie zobligowany do natychmiastowego odbioru dziecka z placówki.
W sytuacji, gdy któryś z domowników jest chory, bądź przebywa na kwarantannie lub izolacji zabrania się przyprowadzenia dziecka do przedszkola.
6. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym miejscu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów. Rodzic/opiekun ma obowiązek w jak najszybszym czasie odebrać dziecko.Rodzic konsultuje się z lekarzem i niezwłocznie informuje przedszkole o wyniku konsultacji.. W opisanym przypadku dyrektor kontakuje się zwłaściwą stacją sanitarno-epidemiologiczną, w celu uzyskania zaleceń i ewentualnego wdrożenia dodatkowych procedur postępowania , adekwatnych do zaistniałego przypadku.
7. Należy ograniczyć przebywanie osób trzecich w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust, nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).
8. Przedszkole nie organizuje wyjść poza teren przedszkola (np. spacery, wycieczki). Dzieci w obrębie jednej grupy będą mogły przebywać w przedszkolnym ogrodzie, na którym sprzęt będzie regularnie czyszczony i dezynfekowany. Każdą grupę będzie obowiązywał osobny grafik wyjść do ogrodu.
9. Z sali, w której przebywają dzieci, zostaną usunięte wszelkie zabawki, przedmioty, których nie można prać czy zdezynfekować. Salę należy wietrzyć co godzinę.
10. Dzieci nie mogą zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola swoich zabawek i pluszaków
II. HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ I POWIERZCHNI
1. Osoby wchodzące do budynku, zobligowane są do dezynfekcji rąk, założenia rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa.
2. Personel przedszkola zostanie zaopatrzony w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice oraz fartuchy z długim rękawem (do użycia adekwatnie do sytuacji, np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka). Również pracowników obowiązuje pomiar temperatury w placówce.
3. Prowadzony będzie monitoring codziennych prac porządkowych i dezynfekcji różnych powierzchni ( w tym poręczy, klamek, włączników, powierzchni płaskich w salach i innych pomieszczeniach) a także bieżąca dezynfekcja wszystkich toalet. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych przedmiotów i pomieszczeń.
4. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci.
5. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywieszone zostaną plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcje.
III. ORGANIZACJA SPOŻYWANIA POSIŁKÓW
1. Blaty stołów i krzeseł będą czyszczone i dezynfekowane po każdym posiłku.
2. Naczynia będą wyparzane po każdym posiłku lub zostaną zastosowane naczynia jednorazowe.
3. Do rozdzielni posiłków mają wstęp tylko i wyłącznie osoby uprawnione.
4. Osoba przywożąca posiłki zostawia pojemniki w wyznaczonym miejscu, a pracownik po zdezynfekowaniu tych pojemników z zewnątrz zanosi je do rozdzielni
IV. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA
1. W placówce wyznaczono i przygotowano pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę z objawami chorobowymi
2. W przedszkolu obowiązuje procedura postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19:
- pracownicy przedszkola zostali poinformowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, powinni skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym lub dzwonić pod numer 112, 999
- w przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci, powiadomić powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń
- obszar, w którym przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe.
- w wyznaczonym miejscu umieszczono potrzebne numery telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, służb medycznych
3. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w tej części przedszkola, w której przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego
4. Rodzic podpisuje oświadczenie, że w przypadku wystąpienia zakażenia wirusem COVID-19
u niego/jego dziecka w okresie korzystania z usług placówki, nie będzie kierować wobec placówki żadnych roszczeń z tego tytułu.
Projekt powstał przy współpracy nauczycieli, dzieci oraz rodziców z grupy Motylki, aby uświadomić innym jak ważne jest dbanie o nasz świat :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Liski świętują "Dzień Ziemi".
Pomimo tego , że panuje wirus i wszyscy siedzimy w domu, Patrycja oraz Samuel stworzyli przepiękne prace z okazji święta " Dnia Ziemi".
PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „ANGIELSKA CHATKA” W TYCHACH
OD 18 MAJA 2020 r.
( W CZASIE TRWANIA REŻIMU SANITARNEGO)
I. ORGANIZACJA OPIEKI W PRZEDSZKOLU
1. Jedna grupa liczy 12 dzieci i przebywa w wyznaczonej, stałej sali, a do grupy przyporządkowani są ci sami opiekunowie, którzy powinni zachować dystans społeczny między sobą min. 1,5 m.( każda grupa pracuje w godzinach 7.00-17.00
2. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci z przedszkola muszą zachować dystans społeczny do pracowników, jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
3. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do wyznaczonej przestrzeni wspólnej przedszkola z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem na 15 m2..
Do sali przedszkolnej dziecko zaprowadza wyznaczony do tego celu Pracownik, rodzice nie mogą wchodzić tam razem z dzieckiem.
4. Rodzic wyraża pisemną zgodę na bezdotykowy pomiar temperatury swojego dziecka w placówce (mierzenie temperatury odbywać się będzie przy przyprowadzaniu dziecka do przedszkola, jak i po obiedzie)
5. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu) a jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji nie wolno posyłać dziecka do przedszkola w ogóle
6. Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym miejscu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów. Rodzic/opiekun ma obowiązek w jak najszybszym czasie odebrać dziecko.
7. Należy ograniczyć przebywanie osób trzecich w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust, nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).
8. Nie będzie organizowanych wyjść poza teren przedszkola (np. spacery, wycieczki). Dzieci w obrębie jednej grupy będą mogły przebywać w przedszkolnym ogrodzie, na którym sprzęt będzie regularnie czyszczony i dezynfekowany. Każdą grupę będzie obowiązywał osobny grafik wyjść do ogrodu.
9. Z sali, w której przebywają dzieci, zostaną usunięte wszelkie zabawki, przedmioty, których nie można prać czy zdezynfekować. Sala będzie wietrzona co godzinę.
10. Dzieci nie mogą zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola swoich zabawek i pluszaków
II. HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ I POWIERZCHNI
1. Osoby wchodzące do budynku, zobligowane są do dezynfekcji rąk, założenia rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa.
2. Personel przedszkola zostanie zaopatrzony w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, przyłbice oraz fartuchy z długim rękawem (do użycia adekwatnie do sytuacji, np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka)
3. Prowadzony będzie monitoring codziennych prac porządkowych i dezynfekcji różnych powierzchni ( w tym poręczy, klamek, włączników, powierzchni płaskich w salach i innych pomieszczeniach) a także bieżąca dezynfekcja wszystkich toalet. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych przedmiotów i pomieszczeń.
4. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci.
5. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywieszone zostaną plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcje.
III. ORGANIZACJA SPOŻYWANIA POSIŁKÓW
1. Blaty stołów i krzeseł będą czyszczone i dezynfekowane po każdym posiłku.
2. Naczynia będą wyparzane po każdym posiłku lub zostaną zastosowane naczynia jednorazowe.
IV. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA
1. W placówce wyznaczono i przygotowano pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę z objawami chorobowymi
2. W przedszkolu obowiązuje procedura postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19:
- pracownicy przedszkola zostali poinformowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, powinni skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym lub dzwonić pod numer 112, 999
- w przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci, powiadomić powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń
- obszar, w którym przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe.
- w wyznaczonym miejscu umieszczono potrzebne numery telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, służb medycznych
3. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w tej części przedszkola, w której przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Zarządzeniem nr 0050/89/20 Prezydenta Miasta Tychy z dnia 24 marca 2020 r, z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną w kraju i konieczność zminimalizowania kontaktów osobistych, podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych powinno nastąpić w dniu 3 kwietnia 2020 r. o godz.10:00 poprzez publikację na stronie internetowej placówki.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z listami i ewentualny kontakt pod adresem mailowym gogolroman@o2.pl
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Zarządzeniem nr 0050/89/20 Prezydenta Miasta Tychy z dnia 24 marca 2020 r.
potwierdzanie woli uczęszczania do placówki przez rodzica kandydata zakwalifikowanego może zostać dokonane elektronicznie w systemie NABO lub w postaci podpisanego oświadczenia przesłanego na adres e-mailowy placówki w terminie
30 marca – 2 kwietnia 2020 r. do godz.15:00
Prosimy o przesyłanie potwierdzeń na maila gogolroman@o2.pl
Na stronie internetowej Tyskiego Portalu Oświatowego oraz na stronie systemu NABO będą dla rodziców do pobrania odpowiednio druki:
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spektakl pt. Przygody Robinsona..
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spektakl "Przygody Robinsona".
Dzieci z wszystkich grup miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. Przygody Robinsona. Było bardzo ciekawie i zabawnie!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia emocjonalno-społeczne.
Tematem zajęć emocjonalno-społecznych była "Moja wesoła planeta". Jak widać, było bardzo wesoło :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Urodziny Nikoli.
Świętujemy urodziny Nikoli <3 Wszystkiego najlepszego!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Matematyka.
Podczas zajęć matematycznych uczyliśmy się nazywania i używania znaków +, -,=, <, >.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ćwiczenia ciszy - Przelewanie wody.
Ćwiczenia ciszy z użyciem materiałów Marii Montessori - Przelewanie wody.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ANGIELSKI.
Motylki podczas nauki języka angielskiego świetnie się bawią ;)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Głośne czytanie - Wizyta mamy Antosia .
Bardzo dziękujemy Pani Nikoletcie za czytanie bajek. Dzieci były zachwycone!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tłusty czwartek.
W tłusty czwartek zajadaliśmy się pączkami :)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MAgiczna Moc Bajek - Dlaczego Pinokio miał długi nos?.
Magiczna Moc Bajek - Realizacja tematu pt. "Dlaczego Pinokio miał długi nos?"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Układ słoneczny.
Poznaliśmy układ słoneczny oraz nazwy planet, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną według własnego pomysłu.